0
kamo375 25 lipca 2017 11:56
Zaczynamy. W końcu zdecydowałem się napisać co nieco o którymś z wyjazdów. Było już ich wiele, często bardzo szalonych, w przeróżne miejsca, lecz padło na taki zwykły pospolity. Sobota wieczór... Piwko... A może by tak gdzieś wyjechać jutro pada pytanie... w sumie czemu nie, może Ojców, może Chochołów? Hmm... a może tak skoczymy troszkę dalej... I tak właśnie zrodził się pomysł na Bałkany... Kolejnego dnia szybkie ustalenie wstępnej trasy, ogarnięcie noclegów... i ruszamy.... No prawie bo jeszcze przydałaby się zielona karta dla samochodu.... Ruszyliśmy w poniedziałek (wczoraj) wiec relacja z jednej strony będzie relacja na żywo, z drugiej może być czasami trochę opóźniona ze względu na brak czasu, internetu lub... po prostu relaks :-) Znam siebie najwyraz dobrze i wiem ze jeżeli nie zacznę relacji na żywo, nie napisze jej później, a tak... skoro już mówię A... będę musiał dojść do Z... Miejcie na uwadze ze jest to pierwsza relacja wiec na pewno będzie w niej wiele rzeczy do poprawy, dlatego chętnie przyjmę wszystkie uwagi aby kolejne były lepsze ;-)
Wstępny plan:
1 sztuka czworokołowej Insigni
2 sztuki przeciwnej płci ludzi :)
Krakow-Oradea-Cluj Napoka-Sibiu-Brasov-Sighisoara-trasa Transfogarska-Sofia-Skopje-Kosowo-Ulcinj-Belgrad-Krakow
Noclegi i koszty:
Zakładamy przejechanie około 4k km przy spalaniu 7ON/100 wychodzi około 1200PLN
Noclegi... 11 nocy dla 2 osób... 60 euro :D No i oczywiście troszkę punktów...
1) Route 79 (Oradea) 100RON ze śniadaniem dla 2os
2) Hampton Cluj Napoka 10k Pkt HH
3) Hilton Sibiu 10k pkt HH
4) DoubleTree by Hilton Sighisoara
5) Holiday Inn Sofia 10k pkt IHG
6) Holiday Inn Skopje 10k pkt IHG
7-10) Magnolia Guesthouse Ulcinj 10e/noc/2os
11) Holiday Inn Belgrad 10k pkt

Mam nadzieje ze może taka trasa zainspiruje kogoś w przyszłości do podróży :-) Oczywiscie bardzo chętnie przyjmę wszystkie sugestie odnosnie miejsc które warto zobaczyć po drodze :-)
Na początek chyba wystarczy, gdyż powoli dojeżdżamy do Cluj. Zdjęcia będą później...

Dodaj Komentarz

Komentarze (2)

olivers 23 grudnia 2019 19:47 Odpowiedz
kamo375 napisał:Zaczynamy. W końcu zdecydowałem się napisać co nieco o którymś z wyjazdów. Było już ich wiele, często bardzo szalonych, w przeróżne miejsca, lecz padło na taki zwykły pospolity. Sobota wieczór... Piwko... A może by tak gdzieś wyjechać jutro pada pytanie... w sumie czemu nie, może Ojców, może Chochołów? Hmm... a może tak skoczymy troszkę dalej... I tak właśnie zrodził się pomysł na Bałkany... Kolejnego dnia szybkie ustalenie wstępnej trasy, ogarnięcie noclegów... i ruszamy.... No prawie bo jeszcze przydałaby się zielona karta dla samochodu.... Ruszyliśmy w poniedziałek (wczoraj) wiec relacja z jednej strony będzie relacja na żywo, z drugiej może być czasami trochę opóźniona ze względu na brak czasu, internetu lub... po prostu relaks :-) Znam siebie najwyraz dobrze i wiem ze jeżeli nie zacznę relacji na żywo, nie napisze jej później, a tak... skoro już mówię A... będę musiał dojść do Z... Miejcie na uwadze ze jest to pierwsza relacja wiec na pewno będzie w niej wiele rzeczy do poprawy, dlatego chętnie przyjmę wszystkie uwagi aby kolejne były lepsze ;-)Wstępny plan:1 sztuka czworokołowej Insigni2 sztuki przeciwnej płci ludzi :)Krakow-Oradea-Cluj Napoka-Sibiu-Brasov-Sighisoara-trasa Transfogarska-Sofia-Skopje-Kosowo-Ulcinj-Belgrad-KrakowNoclegi i koszty:Zakładamy przejechanie około 4k km przy spalaniu 7ON/100 wychodzi około 1200PLNNoclegi... 11 nocy dla 2 osób... 60 euro :D No i oczywiście troszkę punktów...1) Route 79 (Oradea) 100RON ze śniadaniem dla 2os2) Hampton Cluj Napoka 10k Pkt HH3) Hilton Sibiu 10k pkt HH 4) DoubleTree by Hilton Sighisoara5) Holiday Inn Sofia 10k pkt IHG6) Holiday Inn Skopje 10k pkt IHG7-10) Magnolia Guesthouse Ulcinj 10e/noc/2os11) Holiday Inn Belgrad 10k pktMam nadzieje ze może taka trasa zainspiruje kogoś w przyszłości do podróży :-) Oczywiscie bardzo chętnie przyjmę wszystkie sugestie odnosnie miejsc które warto zobaczyć po drodze :-) Na początek chyba wystarczy, gdyż powoli dojeżdżamy do Cluj. Zdjęcia będą później...dzięki za wszystkie informacje. Bardzo mi pomogło.Dziękuję i pozdrawiam,Oliver
sranda 23 grudnia 2019 20:00 Odpowiedz
Weź pod uwagę że Transfogarska może być już nieprzejezdna/zamknięta.Zastanawiam się po co jedziesz z Oradei do Klużu, w sumie miasto mało pasjonujące, a spokojnie za 4-4,5 godziny dojedziesz z Oradei do Sybinu.Lepiej ten dodatkowy dzień przeznaczyć np. na Czarnogórę.